Dagbok

Stallets dagbok

Ett fullspäckat schema hela förmiddagen med många hästar som skulle ridas. Vi håller oss fortfarande på volten och jag tycker hästarna jobbar sig väldigt bra där. Problemet är bara att förut var det lugnt där, nu är det många hästar/tränare som rider där och ibland är det nästan trångt. Sedan får man också ta hänsyn när det kommer hästar nerför rakbanan eftersom den mynnar ut i den här volten. Så lite meckigt är det ibland att få plats, men annars är det i det här läget av träningen mycket bra. 
Men så klart längtar man ju också efter när dirttracken öppnar igen och vi kan träna där. Man drömmer ju också om vårpremiär, sommar och tävlingar. Men i väntan på det tränar vi vidare!

Aktuellt

  • Vill du veta mer? +

    Nu är den sista andelen såld i våra nyinköpta irländska hästar. Men det kommer nya chanser framöver att vara med som delägare och kanske också hänga med på auktionsresa vid inköpen om man tycker det är roligt. Det har varit väldigt lyckat och populärt att vara med och titta ut de hästar vi köper in, hänga med i processen redan från början.
    Är du intresserad eller vill ha mer info?

    Välkommen att kontakta Caroline via e-post eller telefon för ytterligare information.

    Läs mer             Kontakta oss

  • 1
  • "Hos oss är det viktigt att alla känner sig delaktiga. Att ägarna får information om sina hästar är A och O"
    Caroline Malmborg Tränare
  • 1